Kasza kuskus 1kg

Kasza kuskus 1kg

12,10 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Masa netto: 1kg

Kuskus to smakowita kasza, która pochodzi z Afryki Północnej. Na tych terenach do dziś symbolizuje szczęście i bogactwo. Kuskus produkowany jest z pszenicy durum i choć teoretycznie bliżej mu do makaronu, to nazywany jest kaszą.

Kasza kuskus zawiera dużą ilość białka – jest go znacznie więcej niż w innych gatunkach kasz. Ta zaleta sprawia, że jest ona bardzo dobrym elementem wegetariańskiego menu. Kuskus w swoim składzie ma niewielką ilość tłuszczu, jest bogatym źródłem żelaza, sodu, wapnia i fosforu. Zawiera pokaźne ilości kwasu foliowego, dlatego panie w ciąży powinny sięgać po tę kaszę jak najczęściej. Kuskus to też bogate źródło błonnika, który znacznie ułatwia i przyspiesza przemianę materii. To zdecydowanie lekkostrawny posiłek, który nie wpływa obciążając na układ pokarmowy.

Jak ugotować kasze kuskus?

Kaszy kuskus się nie gotuje, jest ona najprostsza w przygotowaniu ze wszystkich kasz. Wystarczy wsypać kaszę do miski i zalać wrzątkiem. Płyn powinien sięgać 1 cm powyżej poziomu kaszy. Po kilku minutach, kiedy ziarenka napęcznieją, kasza jest gotowa do spożycia.

50 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło